De interesse in accountancy-opleidingen blijft in Vlaanderen sterk toenemen. Waar hogescholen vorig jaar al recordcijfers noteerden, bevestigt het academiejaar 2025 deze trend met een nog grotere instroom. AccountancyVandaag sprokkelde enkele nieuwe cijfers en percentages.
Zowel graduaatsopleidingen als professionele bachelors en postgraduaten trekken opvallend meer studenten aan. Docenten en coördinatoren zien daarin niet alleen een bewijs van de aantrekkingskracht van de sector, maar ook van de nood aan goed opgeleide financiële profielen op de arbeidsmarkt.
“Jongeren en volwassenen kiezen almaar vaker voor accountancy en fiscaliteit omdat de sector zekerheid, uitdagingen en doorgroeikansen biedt.”
Explosieve groei in instroom
Aan de AP Hogeschool in Antwerpen is de stijging ronduit spectaculair. “Het aantal nieuwe studenten in het graduaat Accounting Administration is met 90 procent toegenomen, en ook de bachelor ziet een groei van 30 procent”, bevestigt Nele Galle, opleidingshoofd van de cluster Finance. Een van de nieuwe studenten, Medine (18), verwoordt het als volgt: “We krijgen lessen van mensen uit de praktijk en kunnen snel beginnen met een stage. Ik ben zeker dat ik na mijn studies snel werk zal vinden.”
Ook bij PXL Business is de instroom opvallend sterk. Hanne Smets, opleidingshoofd van de cluster Finance & Insurance Management, spreekt van een groei tussen 50 en 60 procent in de bacheloropleidingen accountancy-fiscaliteit en financiën & verzekering.
“Onze financiële opleidingen winnen jaar na jaar aan populariteit. Studenten kiezen opnieuw volop voor een toekomst in financiën, en daar zijn we uiteraard erg blij mee.”
Het postgraduaat Gecertificeerd Accountant is intussen al voor het derde jaar op rij volledig volzet.
Postgraduaten in de lift
De belangstelling voor doorgroeimogelijkheden na een basisopleiding blijkt uit de cijfers van de Erasmushogeschool Brussel. Thomas De Jonckheere, coördinator Postgraduaat in de Fiscaliteit en Docent Graduaat Accounting Administration & Postgraduaat in de Fiscaliteit, ziet daar niet alleen een stijging van 10 procent in het graduaat Accounting Administration, maar vooral een spectaculaire sprong in het postgraduaat Fiscaliteit. “We noteren dit jaar een groei van maar liefst 61 procent. Steeds meer studenten combineren hun graduaat met een postgraduaat bij ons, mede dankzij de praktijkgerichtheid en onze samenwerking met de VUB die vanaf 2026-2027 van start gaat.” Door die toename overweegt de opleiding zelfs een inschrijvingslimiet om de kwaliteit te bewaken.
Recordaantallen in Limburg
Ook buiten de hogescholen zit de sector in de lift. Bij SyntraPXL in Limburg wordt een historisch hoog aantal cursisten verwacht. Commercieel verantwoordelijke Pieter Vissers: “Voor de opleiding Accountant zien we nu al een stijging van meer dan 10 procent, het hoogste aantal in acht jaar. En de inschrijvingen pieken pas naar het einde van de maand. Ook onze opleiding beleggingsadviseur is bijzonder in trek, met al meer dan 50 inschrijvingen.”
Stabiele groei op andere campussen
Ook Odisee (Campus Aalst) ziet een positieve trend. “Ik heb momenteel 32 nieuwe dagstudenten, en ook het aantal afstandsstudenten stijgt”, meldt stagecoördinator Els Tryssesoone.
Aantrekkingskracht van de sector
De rode draad doorheen al deze cijfers is duidelijk: jongeren en volwassenen kiezen almaar vaker voor accountancy en fiscaliteit omdat de sector zekerheid, uitdagingen en doorgroeikansen biedt. De werkzekerheid en de vraag vanuit bedrijven naar financieel geschoolde profielen zorgen voor vertrouwen. Daarbij komt dat opleidingen meer dan ooit inzetten op praktijkervaring, stages en nauwe samenwerking met het werkveld.De toekomst van de accountancy-opleidingen oogt dus rooskleurig. Waar 2024 al een kantelpunt leek, bevestigt 2025 dat de instroom van nieuwe studenten een structurele en brede beweging is.

