De deadline van 1 januari 2026 komt steeds dichterbij: over minder dan een half jaar wordt e-facturatie verplicht voor alle B2B-ondernemingen in België. Is jouw onderneming daar klaar voor? En wat is de status bij andere ondernemers?
Inzichten uit het derde Lucy-onderzoek (over Q2 2025)
Lucy voerde opnieuw, voor de derde keer op rij, een grootschalig onderzoek uit bij maar liefst 300 Belgische kmo’s. Door de resultaten te vergelijken met de vorige kwartalen, zien we heel wat interessante tendensen opduiken. Enkele cijfers:
- Op het vlak van e-invoicing, zien ondernemers vooral voordeel in de tijdsbesparing. Maar liefst 36% ziet dit als pluspunt, een sterke stijging met Q1.
- De schrik om volledig afhankelijk te worden van een systeem stijgt. Waar dit in Q1 nog slechts op 24% lag, ligt dit percentage vandaag op 34%.
- De kennis van Peppol e-invoicing stijgt. 34% van de bevraagde ondernemers claimt (heel) goed op de hoogte te zijn. In het vorige onderzoek was dit slechts 21%.
Het gehele onderzoek inkijken? Download het hier.


