De medeoprichter van Silverfin sticht samen met ex-collega’s Ken Bastiaensen en Benjamin Vandermarliere een nieuw onderneming die een platform aanbiedt voor AI agents voor zogenaamd expert firms. Dat zijn accountants, consultants, juridische en andere dienstverleners.
Uit een bericht in De Tijd blijkt dat het drietal grote organisaties toelaat om te experimenteren met AI agents op zijn platform. De eerste resultaten van die tests zijn blijkbaar voldoende om nu snel op te starten als bedrijf. Daarbij heeft Ravical ook al 7,3 miljoen euro aan pre-seed kapitaal opgehaald, vooral bij het Duitse investeringsfonds Lakestar, maar ook bij een reeks Belgische tech ondernemers en financiers.
Ravical presenteert zijn agenten als digitale collega’s die binnen bestaande systemen opereren en die de experten helpen om sneller en slimmer te reageren op de vragen van klanten. Die agenten kunnen dat doen door de workflows te observeren en zich daaraan aan te passen. Daar gaat ook training aan vooraf, maar na een tijd weten ze wat de kwaliteit is die het bedrijf nastreeft.
Joris Van der Gucht was de medestichter van Silverfin. Hij kon heel wat geld incasseren bij de verkoop van het bedrijf aan Visma voor 320 miljoen euro in 2023.
(Foto: Connexi)